Статистика заліза в Steam: на чому грають ПК-бояри
Steam регулярно опитує користувачів своєї платформи про залізо, на якому вони грають. За результатами таких опитувань можна зрозуміти не тільки стан ринку ПК, а й те, куди рухаються технології.
Чергове опитування Steam про устаткування ПК було проведене у березні 2022 року, і його результати не можна назвати революційними. Загалом, майже за всіма параметрами значних змін на ринку немає, і за більшістю показників ми можемо спостерігати продовження довгострокових тенденцій, заданих раніше. Тож, давайте зануримося у числа, і спробуємо зробити певні висновки.
Які відеокарти найпопулярніші серед геймерів
Оскільки основою ігрового ПК є відеокарта, почнемо з них. Лідером ринку була і є Nvidia. Її частка на ринку 77.13%. Ще 14.15% у AMD, 8.52% у Intel і 0.2% у інших виробників. Цікаво, що найпопулярнішою відеокартою залишається GTX1060 – модель, якій, на секунду, скоро 6 років! Більше того, її частка за останній період збільшилася на 0.19%. Ось, що означає вдала модель! Та, на жаль, таємниця такої популярності не тільки у хорошому співвідношенні ціна\якість, а й у тотальному дефіциті новіших моделей, які одразу стають жертвами майнерів. Можемо припустити, що, завдяки тим же майнерам і збільшилася частка 1060 у статистиці Steam: гравці просто скупили б\у відеокарти, які до того майнили, тому й не брали участі у звітах Steam. Моя підозра падає саме на б\у екземпляри тому, що нові 1060 вже майже не продаються, а ті, які ще є у продажі, коштують немалих грошей.
Також варто відмітити, що сумарна частка відеокарт з підтримкою RTX нарешті досягла 25% і продовжує рости. З одного боку, це вже досить значна частка, проте, очевидно, що якби не сукупність обставин, які викликали дефіцит відеоадаптерів на ринку, їхня частка могла б бути набагато більшою. Тим не менше, це число означає, що RTX, як і технологія трасування променів загалом, остаточно прижилася, і, схоже, залишиться з нами назавжди.
Найпопулярніші процесори
На ринку процесорів, Intel вдалося відвоювати 0.26% у AMD, що й не дивно, адже останнє покоління процесорів синіх, Alder Lake вийшло на ринок відносно недавно. Також помітна тенденція до збільшення середніх частот роботи процесорів, що, загалом, також закономірний процес, оскільки нарощування частот із кожним новим поколінням завжди було одним із стовпів ринку процесорів.
Те ж саме відбувається і з кількістю ядер: ростуть показники тільки багатоядерних рішень (6 ядер і більше). Відсоткова ж частка 4 і менше-ядерних процесорів невпинно падає, що ознаменує завершення їхньої епохи.
Користувачі OSX поступово переходять на власні процесори Apple, що також видно зі статистики. Частка Intel на комп'ютерах Apple невпинно падає.
Найбільш поширені версії Windows
Серед операційних систем поступово набирає популярність Windows 11, її частка, порівняно з лютим, зросла на 1.26%. При чому, якщо ми поглянемо на те, яку частку втратили інші версії Windows, ми зрозуміємо, що переходять на Windows 11, в основному, користувачі «десятки». Схоже, тут не останню роль відіграє схожість цих двох систем. При цьому, ортодоксальні користувачі Windows 7 не спішать оновлюватися: частка системи не тільки не впала, а й навіть трішки зросла, хоча все одно становить незначні 4.29%.
Найпопулярніший VR-шолом
Для VR-шоломів детальної статистики немає, та загальна тенденція зрозуміла: на ринку домінує Oculus Quest 2. Решта моделей плетуться позаду.
Середньостатистичний ПК геймера
Загалом, ПК середньостатистичного користувача Steam виглядатиме наступним чином:
Як бачимо, невпинно зростає кількість ПК із великою кількістю оперативної і відеопам’яті, а також жорстким диском, ємністю більше 1TB. В той же час, падає частка ПК із застарілими процесорами із малою кількістю ядер і низькими частотами.
Зі всіх наведених вище даних можна зробити досить простий і логічний висновок: так, ринок ПК-заліза далеко в не найкращому стані, та навіть криза майнерів і напівпровідників не змогли зупинити прогрес, і, хоч повільно, та гравці переходять на більш нове залізо, чого бажаємо і вам.
Джерело: Steam