Bohemia Interactive хоче, щоб люди припинили використовувати Arma 3 для створення фейкових кадрів війни

GEEKS.NEWS » Ігрові новини » Bohemia Interactive хоче, щоб люди припинили використовувати Arma 3 для створення фейкових кадрів війни
Bohemia Interactive хоче, щоб люди припинили використовувати Arma 3 для створення фейкових кадрів війни
Ігрові новини
09:14, 30 листопад 2022
107
0

Протягом декількох останніх років фейкові відео з війни, зняті а Arma 3 ширяться в Інтернеті та вводять в оману багатьох користувачів. Війна в Україні, імовірно, стала останньою краплею терпіння для студії Bohemia Interactive і вони нарешті вирішили висловитись стосовно даних інцидентів.

Bohemia Interactive виступає проти фейкових відео війни, створених в Arma 3

«Хоча лестить те, що Arma 3 імітує сучасні військові конфлікти в такий реалістичний спосіб, ми, безумовно, не раді, що це можна прийняти за кадри реальних бойових дій і використовувати як пропаганду війни», — сказав PR-менеджер Павел Кржижка. ). «Це траплялося в минулому (відеоролики Arma 3 нібито зображували конфлікти в Афганістані, Сирії, Палестині та навіть між Індією та Пакистаном), але зараз цей контент набув популярності щодо поточного конфлікту в Україні.

PC Gamer приводить статистику, що лише на Fasebook Gaming, не найпопулярнішому у нашому регіоні ресурсі, фейкові відео про війну в Україні, створені в Arma 3, переглянули 110 000 людей та поширили понад 25 000 разів. З досвіду навіть пересічних громадян України, які щодня читають військові інформаційні канали в Viber та Telegram можна припустити, що цифра переглядів більша у декілька десятків разів. 

«Ми намагалися боротися з таким вмістом, позначаючи ці відео постачальникам платформ (FB, YT, TW, IG тощо), але це дуже неефективно. З кожним видаленим відео щодня завантажується ще 10. Ми виявили найкращий спосіб подолати це — активно співпрацювати з провідними ЗМІ та фахівцями (такими як AFP, Reuters та інші), які мають краще охоплення та здатність ефективно боротися з поширенням фейкових новин».

Подібні відео з'являлися як з кацапської так і з української сторони. Подібні відео є дуже небезпечними, адже їх переглядають користувачі, які не мають відношення до військової справи і не мають змоги відрізнити правду від брехні та розрізнити вдало замаскований ігровий процес від реальної зйомки. 

У вересні 2021 року такі кадри використав індійський канал, заявляючи про бомбардування Пакистаном території Афганістану.

Ось фейкове відео:

А ось, як його редагували та замаскували під справжнє:

В травні того ж року, інше відео ілюструвало фейкову роботу ППО Ізраїлю. В 2018 році засоби пропагандистської інформації свинособачарні хвалилися фейковим ударом літака СУ-25 по українській військовій колоні. Цьому фейку навіть присвячений цілий розділ на Вікіпедії.

У читача може виникнути питання: чому саме Arma, а не інші симулятори чи аркадні шутери використовуються для створення схожих фейків? Річ у тім, що Arma підтримує функціонал майстерні Steam. Тобто користувачі можуть додавати в гру власні модифікації та видозмінювати її на свій смак. Спільнота гравців наповнила Steam Workshop безліччю модифікацій, які додають в гру українських військових, техніку з відповідним маскуванням та емблемами, зброю та інші атрибути військової справи. Все це широко використовується спільнотою для відтворення та реконструкції бойових дій, якими переважно і займаються гравці Arma 3. (До прикладу стріми українського стрімера Alex D20).

Проте, ці модифікації часто використовують і для створення фейків, на користь пропаганди тої чи іншої сторони. Достатньо лише вміло замаскувати недоліки ігроладу, подавши відео в низькій якості, додавши той чи інший новинний блоку (Breaking news), або ефект тряски, щоб здавалось ніби відео знімають з рук, а не захоплюють зображення екрана.

Чим це погано? Схоже відео, опубліковане в визначений час може створити паніку серед мирного населення, або навпаки подарувати хибний ефект ейфорії у час, коли потрібно працювати на допомогу збройним силам.

Як відрізнити фейкове відео війни від справжнього

Студія Bohemia Interactive опублікувала низку порад, які допоможуть відрізнити реальне відео від фейкового. Їх варто знати і вам:

  • Дуже низька роздільна здатність. Навіть застарілі смартфони мають можливість відтворювати відео у HD-якості. Фальшиві відео зазвичай набагато нижчої якості та навмисно піксельовані та розмиті, щоб приховати той факт, що вони взяті з відеогри.
  • Камера тремтить. Для додання драматичного ефекту ці відео часто не знімаються в грі. Автори знімають екран комп’ютера з запущеною грою в низькій якості та з перебільшеним тремтінням камери.
  • Часто відбувається в темряві/вночі. Зйомки часто темні, щоб приховати недостатній рівень деталізації сцени відеогри.
  • Здебільшого без звуку. Звукові ефекти в грі часто відрізняються від реальних.
  • Не показує людей у русі. Хоча гра може відносно реалістично імітувати рух військової техніки, зафіксувати людей у русі, що виглядають природно, все ще дуже важко, навіть для найсучасніших ігор.
  • Видимі елементи Heads Up Display (HUD) – іноді видно інтерфейси користувача гри, як-от вибір зброї, лічильники боєприпасів, стан автомобіля, внутрішньоігрові повідомлення тощо. Вони зазвичай з’являються по краях або в кутах відеоматеріалу.
  • Неприродні ефекти частинок. Навіть у найсучасніших іграх є проблема з природним зображенням вибухів, диму, вогню та пилу, а також того, як на них впливають умови навколишнього середовища. Особливо зверніть увагу на незвично розділені хмаринки.
  • Нереальні транспортні засоби, уніформа, спорядження. Люди з глибокими знаннями про військову техніку можуть розпізнати використання нереальних військових засобів для даного конфлікту. Наприклад, на одному широко розповсюдженому фейковому відео система протиповітряної оборони США C-RAM збиває американський штурмовик А-10. Підрозділи також можуть мати неавтентичні знаки розрізнення, камуфляж тощо.

Студія просить своїх гравців Arma 3 та інших проектів ставитися до публікації схожих відео з відповідальністю. Якщо ви вирішили створити ігрове відео, та намагаєтесь зробити його більш реалістичним задля естетики - завжди позначайте, що воно створене в грі та не має відношення до реальних подій. Не вживайте у назві терміни "наживо", "live", "реально" та інших клікбейтних термінів, які можуть ввести користувача в оману. 

Пам'ятайте, що створене вами ігрове відео можуть використати зловмисники, щоб створити неприємну ситуацію та навіть масштабний конфлікт. Позначаючи, що відео несправжнє, а зняте у грі ви даєте можливість людям, які займаються факт чекінгом швидко знайти першоджерело та підтвердити фейковість. 

Джерело: PCGamer.

Ctrl
Enter
Побачили помилку?
Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter
Коментарі (0)
Топ з цієї категорії
У Hogwarts Legacy буде понад 100 побічних квестів та дозвіл на Непрощенні закляття У Hogwarts Legacy буде понад 100 побічних квестів та дозвіл на Непрощенні закляття
У Hogwarts Legacy додадуть понад 100 побічних квестів, які впливатимуть на проходження основної сюжетної кампанії....
29.01.23
0
0
Як збільшити оперативну пам'ять смартфона Xiaomi, Redmi та POCO на MIUI 13 Як збільшити оперативну пам'ять смартфона Xiaomi, Redmi та POCO на MIUI 13
Коротка інструкція зі збільшення оперативної пам'яті смартфонів Xiaomi, Redmi та POCO за рахунок вбудованого сховища...
29.01.23
10
0