Samsung анонсувала модулі оперативної пам'яті на 512 гб DDR5

GEEKS.NEWS » Новини » Samsung анонсувала модулі оперативної пам'яті на 512 гб DDR5
Samsung анонсувала модулі оперативної пам'яті на 512 гб DDR5
Новини / Техніка і Наука
19:30, 25 березень 2021
804
0
У одному із своїх прес-релізів Samsung просто шокували журналістів та любителів комп'ютерної техніки та показали революційні модулі оперативної пам'яті DDR5. 

Уже досить довгий час відомо про розробку оперативної пам'яті стандарту DDR5. Цього року мав відбутися анонс перших екземплярів та демонстрація готових зразків, проте свої корективи вніс всім відомий вірус, який сповільнив виробництво мікроелектроніки. З сертифікаційних даних та зливів відомо, що дані модулі відрізнятимуться більшою частотою швидкодією та об'ємом пам'яті, проте Samsung перевершила всі очікування. Вони показали модуль з об'ємом пам'яті 512 гігабайт у той час як в пересічному ПК звичайного користувача кількість оперативної пам'яті варіюється від 4 до 64 гігабайт. Також вражає і пропускна здатність пам'яті, адже вона становить 7200 мегабіт/секунду, що практично вдвічі перевищує поточний стандарт.

Це стало можливим завдяки технології TSV від Samsung (Through Silicon Via), що дозволяє складати вісім мікросхем пам'яті одна на одну. Тут також використовуються елементи High-K Metal Gate (HKMG), що традиційно використовуються для логічних напівпровідників, а не пам'яті. За рахунок цього збільшується щільність елементів та зменшуються вимоги до енергоспоживання.

HKMG вперше був використаний Samsung в 2018 році в пам'яті GDDR6 - банках пам'яті, які ви знайдете на великій кількості графічних карт. Доведення того, що графічні процесори дійсно покладаються на передові технологічні розробки - якщо такі докази потрібні.

Ця нова пам’ять також використовує приблизно на 13 відсотків менше енергії, що є важливим для економії у місцях де вона буде використовуватися: у центрах обробки даних.

Саме так, дані модулі пам'яті поки що не будуть широко використовуватись в споживацьких цілях. По перше такий об'єм пам'яті не потрібен в сучасних користувацьких ПК. По друге, вартість подібних модулів буде відчутною на початку виробництва. По третє, поки немає достатньої кількості інших комплектуючих комп'ютера, які мають сумісність з пам'яттю DDR5. 

Проте, тепер ми чудово розуміємо на які характеристики варто орієнтуватися у майбутньому. Рано чи пізно даний стандарт почне підтримуватися новим "залізом", а вимоги програм щодо ресурсів ставатимуть щоразу більшими. 

Джерело: Samsung Newsroom
Ctrl
Enter
Побачили помилку?
Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter
Коментарі (0)
Топ з цієї категорії
Як знайти усі графіті в Hi-Fi Rush | Усі локації. Як знайти усі графіті в Hi-Fi Rush | Усі локації.
Повний гайд зі збору усіх графіті для гри «Hi-Fi Rush» та виконання «Колекціонер стріт-арту» («Street Art Collector»)....
15.07.24
59
0
Показано тизер-трейлер аніме-адаптації пригод Скотта Пілігрима Показано тизер-трейлер аніме-адаптації пригод Скотта Пілігрима
Netflix показали перший трейлер аніме-адаптації “Скотта Пілігрима” від японської студії Science SARU. Серіал...
16.08.23
989
0