Нові стандарти живлення. Який блок потрібно для наступного покоління відеокарт.

GEEKS.NEWS » Техніка і Наука » Нові стандарти живлення. Який блок потрібно для наступного покоління відеокарт.
Нові стандарти живлення. Який блок потрібно для наступного покоління відеокарт.
Техніка і Наука
00:50, 30 квітень 2022
565
0

Журналісти PCworld взяли інтерв'ю в спеціаліста у сфері живлення Intel Стівена Істмана, який розповів про новий стандарт для блоків живлення ATX 3.0.

Одним із нововведень стандарту живлення став і сам інтерфейс, який був дуже холодно прийнятий любителями заліза, а саме колодка та роз'єм на 12Pin із стандартом PCIe Gen 5 12VHPWR.

Як заявили в Intel наступне покоління відеокарт може досягати споживання 1800W, але блоки живлення, із стандартом ATX 3.0 зможуть забезпечувати безперебійну роботу комп'ютера.

Одним із основних завдань, які ставились при проектуванні стандарту ATX 3.0 стали так звані Стрибки споживання («Power Excrusions» або Power Spikes). Згідно з стандартами PCI-SIG відеокарта може перевищувати своє максимальне стабільне споживання у ТРИ РАЗИ! Зазвичай такі стрибки споживання тривають не більше 100 мікросекунд.

Для прикладу можна привести сучасну NVIDIA GeForce RTX 3090 Ti, у якої максимальне стабільне споживання (TDP) 450W, а стрибок споживання може дорівнювати 1350W. Інсайдери уже повідомляють про те, що TDP у відеокарт наступного покоління становитиме 600W, а стрибки відповідно досягатимуть космічних 1800W.

Щоб згладжувати подібні стрибки споживання, блок живлення повинен оснащуватись додатковими конденсаторами, які і забезпечать стабільну роботу системи.

Відзначається також і ефективність блоків. Як підрахували Intel, графічному процесору (відеокарті) з TDP 300W буде потрібен блок живлення ATX 3.0, який забезпечить стабільну потужність 300W для відеокарти, 300W для центрального процесора та 150W на живлення інших комплектуючих. При цьому, якщо збирати аналогічну систему використовуючи блок живлення ATX 2.0, доведеться купляти БЖ потужністю 1100W.
Тобто при однаковій конфігурації блок 750W ATX 3.0 забезпечуватиме таку ж стабільну роботу ПК, як і блок 1100W ATX 2.0.

Не всі задоволені подібним нововведенням, адже велика кількість людей уже придбали хороші дорогі блоки живлення стандарту ATX 2.0 з сертифікатами та якісною "начинкою". На їхню думку подібними стрибками споживання виробники свідомо порушують заявлені характеристики своїх відеокарт і це не справедливо. До прикладу, коли система з блоком на 650W виходить з ладу, або працює некоректно через стрибки споживання, в той час, як рекомендована виробником відеокарт потужність блока складала 650W. Такі випадки засмучують.

Інша сторона апелює тими фактами, що розвиток технологій живлення відбувається значно повільніше, ніж у відеокарт, процесорів та пам'яті і уже довгий час наявні стандарти знаходяться "на межі своїх можливостей". Також в мережі часто з'являються повідомлення про те, що системи на базі RTX 3080 та RTX 3080Ti виходять з ладу, або спрацьовує захист блока від перенавантаження, при короткочасних стрибках споживання. Саме тому потрібно впроваджувати нові технології, щоб мати змогу розвиватись далі.

 В таблиці нижче наведено приклади потужності блоків живлення відносно споживання "заліза". 

(У першому стовпчику споживання відеокарти, у другому максимальне споживання процесора, третій стовпчик показує споживання, відведене іншим комплектуючим ПК, а четвертий показує рекомендовану потужність БЖ ATX 3.0.)

Як ми бачимо з таблиці, якщо ви плануєте в майбутньому збирати ПК, на базі RTX 4090 або RX 7900 XT і їх споживання становитиме 450-600W, то вам доведеться запастись блоком живлення ATX 3.0 не менш, як на 1000-1200W. 

На даний момент такі виробники блоків живлення як MSI, ASUS, Gigabyte, FSP Group та Cooler Master заявили про розробки, сумісні з стандартом ATX 3.0. Імовірно до цих брендів варто додати Seasonic, Bequiet та Super Flower, які вважаються лідерами ринку БЖ.

Джерело: PCWorld.

Ctrl
Enter
Побачили помилку?
Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter
Коментарі (0)
Топ з цієї категорії
Показано тизер-трейлер аніме-адаптації пригод Скотта Пілігрима Показано тизер-трейлер аніме-адаптації пригод Скотта Пілігрима
Netflix показали перший трейлер аніме-адаптації “Скотта Пілігрима” від японської студії Science SARU. Серіал...
16.08.23
922
0
У мережі з'явилися фото і відео PlayStation 5 Slim У мережі з'явилися фото і відео PlayStation 5 Slim
Ендрю Мармо, колишній працівник інді-видавництва Wired Productions, а також ігрового новинного порталу VCG,...
12.08.23
648
0