Чи варто переходити на Windows 11 з Windows 10?
Не дивлячись на те, що Windows 11 – новий виток в еволюції операційних систем від Microsoft, дана версія дуже подібна на свого попередника. Чи варто переходити на більш сучасну версію чи можливо краще ще трохи почекати ?
Розберемо всі плюси та мінуси оновлення операційної системи від Microsoft на прикладі порівняння версій Windows 10 та Windows 11
Візуально ці дві операційні системи можуть виглядати зовсім по-різному. Але у Windows 11 є ключові відмінності, які виокремлюють її як нове покоління ОС Windows від Microsoft. Тому постає логічне питання: «Чи варто оновлюватися до нової версії купляючи, чи за можливості безкоштовно переходячи, на Windows 11 замість Windows 10?» Спробуємо розібратися в ключових відмінностях і ступені їх критичності.
Так само як і для Windows 10 можна було безплатно оновитися переходячи з Windows 8.1 чи Windows 7, можна зараз перейти з 10-ї версії на 11-ту. Але цей перехід можливий лише за умови, якщо ваш комп'ютер відповідає мінімальним системним вимогам Windows 11. А вони доволі таки не малі. Але навіть якщо вам повезло і ваш комп’ютер їм відповідає, не спішіть оновлюватися.
Windows 10 проти Windows 11: порівняння продуктивності
У порівнянні з Windows 10, Windows 11 дійсно може потенційно мати кращу швидкість роботи. У Microsoft розповіли про переваги продуктивності і оптимізації у Windows 11 у відео, яке було опубліковано на їхньому офіційному каналі в YouTube. Загалом, переваги продуктивності у Windows 11 у значній мірі зводяться до того, як нова операційна система обробляє системні процеси, які можна з легкістю побачити просто відкривши диспетчер задач (можна відкрити за допомогою хоткею «Сtrl + Shift + Esc»).
Інші зміни продуктивності у Windows 11 є у площині того, як комп’ютер виходить із сплячого режиму і опрацьовує час очікування, що проявляється у зростанні продуктивності та швидкості виходу із стану очікування. У порівнянні з Windows 10, у Windows 11 ваша оперативна пам’ять може отримувати живлення, коли комп’ютер знаходиться у режимі «Сон», тому вона отримує живлення, а всі інші елементи – ні. Це допоможе вашому комп’ютеру виходити із режиму «Сон» на 25% швидше.
Які помилки є у Windows 11
Windows 11 – це найновіша операційна система Microsoft, а Windows 10 існує вже п’ять років. Враховуючи це, можна очікувати, що у Windows 11 буде багато багів і проблем, які можуть вплинути на продуктивність вашої системи. У той же час, варто мати на увазі, що Microsoft кожного місяця будуть випускати оновлення для Windows 11, а тому весь цей масив проблем буде поступово вирішуватися. Хоча, з досвіду попередніх років, з кожним оновленням нас очікують і нові проблеми та баги.
Так, у Windows 10, також є баги. У минулому, у неї були проблеми з оптимізацією, але вони були виправлені. Особливої уваги в той час набула ситуація із процесорами AMD, коли продуктивність процесора могла зменшуватися на 15%, проте на сьогоднішній день цю проблему вирішили і врахували при розробці Windows 11. Попри те, Windows 11 також мав та має значний масив проблем при перших запусках користувачів тому варто приготуватися до цього.
Сумісність програм з Windows 11
Для багатьох людей різниця між Windows 10 та Windows 11 існує лише у площині сумісності. Windows 11 уособлює в собі перші значні зміни в технічних вимогах до процесорів з моменту випуску версії Windows 8.1, а це означає, що якщо вам потрібна остання версія операційної системи Windows, то у такому випадку вам потрібно мати процесор Intel Core 8-го або вищого покоління або процесор AMD Ryzen 2000 або будь-який новіший процесор AMD.
Це виключає офіційну підтримку великої кількості комп’ютерів. Процесори Intel 8-го покоління появилися на ринку у 2017 році, а чіпи Ryzen 2000 появилися у 2018 році. Простіше кажучи, якщо вашому комп’ютеру більше чотирьох років, то є велика імовірність того, що він не підтримує Windows 11 (принаймні офіційно). Тому варто добре подивитися що за процесор встановлено у вас у комп’ютер, оскільки це може бути вирішальним фактором, який розсудить вас у виборі між цими двома операційними системами.