Виставку E3 2022 офіційно скасовано: обговорюємо плюси та мінуси

GEEKS.NEWS » Ігрові новини » Виставку E3 2022 офіційно скасовано: обговорюємо плюси та мінуси
Виставку E3 2022 офіційно скасовано: обговорюємо плюси та мінуси
Ігрові новини
04:05, 01 квітень 2022
388
0

Як повідомили Entertainment Software Association - на початку літа 2022 року виставки E3 не відбудеться ні в фізичному ні в онлайн форматах. Це другий рік, починаючи з 1995 року, коли дану виставку скасовують. Уперше вона була скасована у 2020 році у зв'язку з пандемією COVID-19. Цього року достеменно невідомо про причини скасування виставки, хоча обдумати це питання може кожен. Давайте спробуємо і ми.

2022 рік розпочався не краще, ніж роки пандемії. Через одного поїхавшого старого бункерного пердуна, та мовчання в тряпочку 140 мільйонів його міньйонів, розпочалася ВІЙНА на Україні. Війна в нашій державі не тільки стала повісткою №1 у світі, але і зачепила велику кількість країн, які зараз змушені протидіяти російській агресії та вводити економічні санкції, які завдають шкоди російській економіці. Це не могло не зачепити ігрову індустрію. Деякі студії розробників ігор змушені переїжджати (наприклад наша вітчизняна GSC Game World, яка займається розробкою S.T.A.L.K.ER. 2), через що у них зміщуються та затримуються дати виходу майбутніх ігор. Хтось опиняється під санкціями (скоріше за все так відбудеться з російською студією, яка анонсувала проект Atomic Heart та працює за рахунок французького капіталу) і взагалі припиняє розробку. Навіть у таких гігантів як Ubisoft були офіси в Києві, які зараз також зазнають змін в робочому процесі. Не можна не згадати велику кількість маркетингових компаній, які займалися організацією ігрових івентів, рекламою нових продуктів та всілякою підтримкою ігрової індустрії у світі. Та і з точки зору етики, не дуже доцільно проводити подібну виставку у час, коли весь світ оплакує тисячі невинних жертв, які загинули внаслідок звірств окупантів. 

Коротка теза: цього року вихід раніше анонсованих та нових проектів під питанням, а саму виставку не варто проводити з морально-етичної точки зору. 


Другим фактором який імовірно вплинув на рішення не проводити виставку я вважаю глобальний дефіцит ігрового "заліза". Весь минулий рік світ стикався з дефіцитом відеокарт та інших комплектуючих до ПК, які продавались за ціною, вдвічі, а то і втричі вищою ніж заявлена. Причиною став черговий бум майнінгу та криптовалют. Не оминуло це і вихід консолей нового покоління, які і на даний момент є дефіцитними. Саме тому студії притримують свої нові реліз "до кращих часів" та вичікують того моменту, коли ринок наповниться достатньою кількістю заліза, яке може задовольняти вимоги сучасних AAA-проектів. Третім фактором, який частково підтвердився у відповіді асоціації журналістам з PC-Gamer, стала потреба у зміні формату проведення виставки. 

«E3 повернеться у 2023 році з оновленою вітриною, яка відзначить нові та захоплюючі відеоігри та галузеві інновації», – йдеться в електронному листі організації, надісланому до PC Gamer. Захід планує повернутися до Лос-Анджелеса на шоу, але сказано, що буде також цифровий компонент.

Тобто частина виставки проходитиме фізично, а інша частина пройде в онлайн-форматі. Або ж просто вестиметься трансляція виставки в мережі. 

Як показали минулі роки - методи подання інформації змінилися через глобалізацію. Якщо раніше під час проведення виставки репортери навперебій старалися отримати ексклюзивний матеріал, оформити його в новини, замітки в журналах, записати на диски-додатки, і лише тоді аудиторія могла дізнатись дану інформацію, то тепер, коли інтернет дозволяє проводити трансляції - інформація доходить до споживача майже миттєво.

Як показали роки пандемії, студії змогли самотужки в онлайн-режимі провести свої виставки та показати усі новинки аудиторії. Та і робити це вони мають змогу на протязі всього року (хорошим прикладом є часті виставки від Sony), а не чекати конкретної дати E3 чи Comic-Con. Тобто виставка втратила свою ексклюзивність в аспекті анонсів нових ігор. 

Коротка теза: у розробників більше немає потреби чекати E3, вони можуть самі поширювати інформацію про майбутні анонси та релізи, та робити це на протязі усього року.


Що ми точно втрачаємо? Втрачаємо ми "душевність" та "ламповість" подібних виставок. E3 була не лише заходом, на якому презентували гучні анонси та нові технології. Вона також була місцем збору гіків геймерів та косплеєрів з усього світу. Велика кількість атракціонів дозволяла хоча б на якийсь час зануритися в ігрові світи в реальному житті, завести нові знайомства, спробувати сучасні технології тощо. До виставки геймери готувались цілий рік. Навіть ті, хто дивився трансляцію відчував ефект насичення, коли за одну-дві ночі, які тривала виставка виходили всі найгучніші анонси, які диктували повісточку усього наступного року. 


Безумовно, розробникам потрібно змінити концепцію виставки, підлаштовуючи її під сучасну реальність, але вона повинна продовжувати своє існування, адже саме такі заходи гуртують людей з усього світу, та підтримують інтерес до ігрової індустрії. Надію на те, що гра може бути чимось більшим, ніж зображення на екрані. Що вона може гуртувати навколо себе фанатів, робити життя тисяч людей насиченішим та дарувати таке бажане справдження мрій.

Ctrl
Enter
Побачили помилку?
Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter
Коментарі (0)
Топ з цієї категорії
Показано тизер-трейлер аніме-адаптації пригод Скотта Пілігрима Показано тизер-трейлер аніме-адаптації пригод Скотта Пілігрима
Netflix показали перший трейлер аніме-адаптації “Скотта Пілігрима” від японської студії Science SARU. Серіал...
16.08.23
632
0
У мережі з'явилися фото і відео PlayStation 5 Slim У мережі з'явилися фото і відео PlayStation 5 Slim
Ендрю Мармо, колишній працівник інді-видавництва Wired Productions, а також ігрового новинного порталу VCG,...
12.08.23
583
0