Запрацював найпотужніший у світі комп'ютер Fugaku

GEEKS.NEWS » Новини » Запрацював найпотужніший у світі комп'ютер Fugaku
Запрацював найпотужніший у світі комп'ютер Fugaku
Новини / Техніка і Наука
19:18, 13 березень 2021
402
0
Технічний прогрес не стоїть на місці, і черговим доказом цього є той факт, що в роботу введено новий №1 у рейтингу найпотужніших суперкомп'ютерів у світі. Називається він Fugaku, і його розробкою займалися вчені з японського науково-дослідного інституту Riken. Базою для обчислювальної машини стали ARM процесори Fujitsu A64FX, які об'єднані в збірку із 7 630 848 ядер. Робоча потужність складає 442 петафлопс, а пікова аж 537 петафлопс.

Сам проект стартував ще у 2014 році, а монтування 432 стійок тривало з грудня 2019 року по травень 2020 року. З того часу дотепер тривали випробування, в ході яких з допомогою суперкомп'ютера досліджували коронавірус.

Після офіційного введення в експлуатацію Fugaku займатиметься обчисленнями для обмеженого кола досліджень у різних галузях науки. Наприклад, японська дослідницька організація з інформаційних наук і технологій (RIST) відібрала 74 проекти, для яких стануть доступними обчислювальні потужності суперкомп'ютера на найближчий місяць.

Загалом, планується, що Fugaku стане корисним для досліджень вірусів, створення нових ліків, кліматичних досліджень, розробки нових типів акумуляторів тощо. Перші результати він вже продемонстрував при підборі ліків, що полегшують перетікання хвороби COVID-19.

Джерело: Kyodo News
Ctrl
Enter
Побачили помилку?
Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter
Коментарі (0)
Топ з цієї категорії
Ігри із серії Diablo Ігри із серії Diablo
У даній статті висвітлюється історія серії ігор Diablo, що стали основою нового напряму серед RPG-сегменту і...
07.10.22
15
0
Безкоштовні ігри тижня в Steam, Origin та EGS: Доповнення до Mass Effect і Dragon Age та безкоштовні Slain: Back From Hell і Rising Hell Безкоштовні ігри тижня в Steam, Origin та EGS: Доповнення до Mass Effect і Dragon Age та безкоштовні Slain: Back From Hell і Rising Hell
Ділимось інформацією про чергові безкоштовні роздачі тижня, які нас очікують в Steam, Origin та EGS: Доповнення до...
07.10.22
20
0